Продавець 1001coffee розвиває свій бізнес на Prom.ua 4 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1367 відгуків
promo_banner
кава на будь-який смак
+380 (67) 829-62-46

Чи можна вагітним каву: всі аргументи «за» та «проти» улюбленого напою

Чи можна вагітним каву: всі аргументи «за» та «проти» улюбленого напою

Чи можна вагітною кавою: всі аргументи «за» та «проти» улюбленого напою


Вагітність – найщасливіший період у житті жінки. Саме в цей час вона найбільш трепетно ставиться до свого здоров'я та самопочуття. Турбота про себе та майбутнє малюку тягне за собою безліч ситуацій вибору. І одна з них – улюблений ранковий напій, кава, яка, як стверджують багато експертів, пити вагітним не рекомендується.

Для одних вагітних відмова від кави не є проблемою. А для інших таке рішення – схоже на подвиг. Тож чи варто відмовлятися від ранкового «ковтка бадьорості» чи вживати напій все-таки можна?

Весь секрет кави, що бадьорить, – у її складі. Молоті зерна містять невеликий відсоток кофеїну, який і надає стимулюючий вплив на організм. Невеликі дози кофеїну на день сприяють підвищенню настрою, покращують працездатність, підвищують артеріальний тиск. При нормо- і гіпотонії кава корисна, адже після філіжанки напою йде слабкість і втома, організм готовий до активних дій. При гіпертонії кількість споживаної кави слід суттєво знизити, адже і так високий тиск підвищувати не варто.

Чим замінити каву вагітною, якщо дуже хочеться, але не можна? Напій з цикорію, какао, зелений чай. Така альтернатива допоможе уникнути спокуси випити кави під час вагітності при і так високому тиску.

У яких ситуаціях від кави вагітним краще відмовитися? За наявності серцево-судинних захворювань, а також хвороб шлунково-кишкового тракту.

Якщо проблем зі здоров'ям немає, відмовлятися від кави на всі 9 місяців не варто. І причин для такого рішення є чимало.

Чому кава та вагітність можуть бути сумісні


Відсутність звичної для організму порції кофеїну може призвести до появи апатії та розвитку депресії. Втома, млявість, примхливість та інші емоційні та фізичні прояви такого недоліку – явище, що досить часто зустрічається у вагітних. І річ зовсім не в тому, що без кави організм не може функціонувати нормально. Згодом ця потреба зникне. Але щоб відчути бажання виявляти активність після нічного відпочинку «поштовху» як невеликого кофеїну організму бракує.

Звичайно, не йдеться про розчинні напої і вважати, що така кава менш шкідлива для вагітності, ніж мелена – помилково. Склад багатьох розчинних напоїв включає додаткові компоненти, вживання яких і слід уникати. Краще випити 1-2 чашки на день натуральної кави, пом'якшивши її смак вершками або молоком. Шкоди від такого «задоволення» точно не буде.

Чому можна пити каву під час вагітності? Все дуже просто – кількість «небезпечного» кофеїну в одній філіжанці напою досить мала і його не вистачить для того, щоб завдати шкоди здоров'ю майбутньої мами. Дозуйте вживання кави, не перевищуйте обсяги та насолоджуйтесь улюбленим енергетиком.

Кава стимулює сечовиділення, а отже, є простим та ефективним засобом від набряків для вагітних. Це ще одна причина побалувати себе запашним напоєм. Важливо – стежте за раціоном, адже з виведенням сечі та усуненням набряків кави сприяє і виведенню з організму вагітної корисних мікро- та макроелементів. Відновити баланс легко за допомогою звичайного раціону, вживаючи овочі, м'ясо, рибу, молочні продукти.

Якщо бажання відмовитися від кави виявилося сильнішим, ніж потреба в ньому, доведеться трохи зачекати. Як правило, перебудова організму на повноцінне життя без кофеїну відбувається протягом 2 тижнів. У цей період можлива поява тих найнеприємніших відчуттів – стомлюваності та апатії.

Декілька аргументів проти кави в період «очікування»


Про те, що каву не можна пити вагітною, схильною до підвищення артеріального тиску, ми вже згадували. Але є ще низка причин, з яких від напою краще відмовитись:

  • кава сприяє розвитку остеопорозу, уповільнюючи засвоєння кальцію та фосфору;
  • надмірне вживання кофеїну може спричинити порушення сну;
  • кава має легкий сечогінний ефект, що відчувається сильніше до третього триместру вагітності;
  • кава – досить агресивний напій, що дратує слизову оболонку рота, що під час вагітності може призвести до розвитку захворювань ротової порожнини.

Але всі ці аргументи стануть реальністю лише у тому випадку, якщо зловживати напоєм. Підтверджена безпечна для вагітних доза натуральної кави на день – 450 мг. Це кілька чашок середнього обсягу напою, які без побоювань можна випити у першій половині дня. Уникайте вживання кави ввечері – вона може спровокувати перезбудження нервової системи та безсоння забезпечене.

Деякі дані досліджень свідчать, що вживання кави під час вагітності призводить до незначного зниження ваги новонародженого (100-200 г). Якщо УЗД показують недобір маси тіла плода – відмовтеся від спокуси та замініть каву на нейтральніші напої.

Яку каву можна пити вагітним


Яка кава не завдасть шкоди майбутній мамі? Відмовтеся від напоїв, що розчиняються водою, на користь свіжомеленої та свіжозвареної кави. Віддайте перевагу м'яким блендам арабіки. Спосіб приготування напою може бути будь-яким - не варто відмовлятися від звареної в турці кави або швидкого рецепту в кавомашині. Важливіше підібрати сорт зерен та не перевищувати рекомендовані спеціалістами норми.

Чим замінити каву?


При підвищеному тиску, захворюваннях серця, шлунково-кишкового тракту, суглобів, нирок від вживання кави доведеться відмовитися. Для того щоб відмова пройшла спокійно зменшуйте порції покроково, починаючи зі зниження кількості чашок на день на одну, дві, потім - додаючи в ранкову каву, що залишилася, молоко або вершки. Протягом 2 тижнів можна повністю замінити напій на інші, не менш смачні варіанти.

Чим замінити каву? Неміцним зеленим чаєм, компотом зі свіжих фруктів та ягід, морсами, овочевими та фруктовими соками. Не забувайте про просту воду.

Чи варто замінювати каву альтернативою без кофеїну? Як правило, у складі такої кави все одно є та ж речовина, але в менших пропорціях. Тому за наявності протипоказань до його вживання краще віддати перевагу іншим напоям.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner