Маски для обличчя та волосся з кави - Як зробити своїми руками?
Маски для обличчя та волосся з кави - Як зробити своїми руками?
Бути красивою, здоровою, доглянутою – ціль кожної жінки. Нерідко на процедури, що допомагають зберегти привабливість, йде більшість заощаджень. Чи можна заощадити, не втрачаючи якість догляду і не позбавляючи себе можливості завжди виглядати на молодо?
Домашній догляд при використанні якісних натуральних продуктів для приготування косметичних засобів анітрохи не гірший за салонні процедури. А коштує таке задоволення набагато дешевше. Тим більше, для створення масок можна купувати продукти, які завжди є вдома. А деякі з них – вже після вживання за основним призначенням.
Один із таких продуктів – натуральна кава. Свіжозаварена або спита гуща – активний інгредієнт величезної кількості масок, що допомагають повертати молодість та красу шкірі тіла, обличчя, волосся.
Користь кавових масок
Кавові маски – суміш для зовнішнього догляду, що широко використовується в косметології. Вони актуальні для догляду за волоссям, шкірою обличчя та тіла. Кофеїн, що міститься в натуральній каві, сприяє посиленню кровотоку, лімфодренажу, розщепленню жирів. Ліпіди, що входять до складу кави, мають інтенсивну зволожуючу дію. Антиоксиданти – ефективний засіб для боротьби зі старінням та підняття імунітету. Кислоти, що також є одним із компонентів формули кави, мають антисептичні властивості, сприяють прискоренню регенерації шкіри. Каротин освіжає покриви, покращує колір шкіри. Вітамінно-мінеральний комплекс омолоджує та має зміцнюючі властивості.
Використовуючи каву та інші натуральні компоненти можна приготувати чимало цікавих та дієвих масок для шкіри та волосся, для боротьби з целюлітом та іншими проблемами.
Важливо: для домашньої косметики використовуйте тільки гущу від свіжозвареної кави або мелені зерна. Розчинний напій містить мінімум корисних речовин і не забезпечує очікуваного ефекту від застосування масок.
Кавова маска для обличчя: рецепти
Для піклування про обличчя можна приготувати маски з кавою, що відрізняються як складом, так і дією.
Рецепт 1: з кавою та лимонним соком для проблемної шкіри
Для маски знадобиться:
- мелені зерна кави (дрібний помел) – 1 ст.л.;
- свіжий лимонний сік - 1 ч.л.;
- ефірна олія чайного дерева - 2-3 краплі;
- мигдальне масло - 1 ст.л.
Для приготування маски від прищів з'єднайте всі продукти та розподіліть суміш на шкірі обличчя. Через 10 хвилин змийте маску теплою водою. При нанесенні засобу не робіть рухів, що сильно давлять, щоб не пошкодити шкіру. Змивати маску слід також обережно.
Рецепт 2: з кавою та сметаною для зволоження обличчя
Для маски потрібно:
- спита гущава кава – 1 ст.л.;
- сметана 20% жирності – 50 г;
- алое віра – 1 аркуш.
Подрібніть лист алое, використовуючи ніж чи блендер. Змішайте отриману кашку з кавовим макухою та сметаною. Готову суміш нанесіть на обличчя та залиште для дії на 15 хвилин. Після закінчення часу видаліть маску теплою водою.
Рецепт 3: з кавою та корицею для омолодження
Для маски з медом знадобиться:
- подрібнена кориця - ч.л.;
- рідкий мед – 1 ст.
- свіжозаварена кава – 2 ч.л.
У теплий напій додайте корицю та мед, змішайте до однорідності. Змочіть в отриманій суміші ватяні диски та накладіть їх на обличчя. Залишити для дії на 6-7 хвилин (не довше!). Після процедури змити залишки маски теплою водою.
Рецепт 4: з кавою, куркумою та бананом для омолодження обличчя
Вам знадобиться:
- кавовий макуха - 2 ст.л.;
- куркума - ½ ч.л.;
- банан - ¼ частина м'якоті;
- оливкова олія – 1 ч.л.
Подрібніть банан до консистенції кашки та з'єднайте всі інгредієнти. Розподіліть на обличчі та залиште для дії на 20 хвилин. Використовувати рекомендується ввечері, перед сном, оскільки маска має фарбуючий ефект.
Кавова маска для волосся: як приготувати вдома
Нерідко кава використовується і для догляду за волоссям. Розчином можна обполіскувати локони після миття - кава надасть їм гарний колір та блиск. Але можна включити гущавину або макуху і до складу масок.
Рецепт 1: з блакитною глиною та морською сіллю для очищення
Вам знадобиться:
- кавова гуща – 2 ст.л.;
- блакитна глина – 2 ст.
- морська сіль - 1 ч. л.;
- відвар аптечної ромашки.
Розбавте густі інгредієнти рослинним відваром до рідкої кашки. Масажними рухами рук утріть суміш у шкіру голови. Ретельно промийте волосся через 15 хвилин.
Рецепт 2: з реп'яховим маслом та гірчицею для зростання
Вам знадобиться:
- кавовий макуха – 1 ст.л.;
- реп'яхову олію – 50 мл;
- порошок гірчиці – 1 ст.
Каву та гірчицю розбавте теплою водою до стану кашки. Розігрійте реп'яхову олію (використовуйте водяну баню) до 400С. Змішайте. Наносьте акуратними рухами виключно на шкіру голови. Можна використовувати рукавички для захисту рук. Для посилення дії використовуйте чалму або рушник. Змийте маску при появі сильного поколювання або печіння.
Рецепт 3: з кавою, медом та імбиром від випадіння
Вам знадобиться:
- мелена кава – 1 ст.л.;
- мед – 1 ст.
- подрібнений корінь імбиру – 1 ст.
Змішайте всі інгредієнти (заздалегідь каву заварити гарячою водою і дати настоятися 30 хвилин). Маску наносять на коріння волосся та витримують півгодини. Після дії змити засіб теплою водою.
Рецепт 4: Для фарбування
Для приготування знадобиться:
- сметана – 100 г;
- кави – 5 ст.л. міцного напою;
- мед – 1 ст.
Змішайте всі компоненти та нанесіть на всю довжину пасм або окремі пасма для фарбування. Змивати теплою водою.
Важливо: маска зі сметаною підійде для дуже сухого та ламкого волосся. Для нормальних локонів слід використовувати аналогічний засіб, замінивши сметану перетвореним на кашку алое. Для приготування маски знадобиться міцна заварена кава – на 2 повні ложки змелених зерен використовуйте 5 ложок води.
Користь кави для волосся
Рецепти з кавою часто зустрічаються у професійному догляді. І це не дивно, адже подрібнені зерна мають чарівні властивості:
- відлущують відмерлі клітини епідермісу;
- зміцнюють пошкоджену структуру волосся;
- регулюють вироблення шкірного жиру;
- зволожують волосся;
- надають шевелюрі гарний відтінок та аромат;
- мають бактерицидну дію.
Каву можна не лише пити. Цей продукт – унікальна криниця речовин, необхідних для відновлення шкіри та волосся. Не варто відмовлятися від можливості приготувати маски з кави – недорогу та дієву косметику за домашніми рецептами.